تبلیغات
دانلودستان - پرفروش‌ترین سیستم عامل از آن آندروئید شد
دانلودستان
دانلود رایگان نرم افزار، فیلم، بازی، ترفند، اس ام اس ، لبخند ^_^
برای کسب درآمد از اینترنت و عضویت ویژه در وبلاگ بر روی بنر های زیر کلیک کنید **حتما از لینک های زیر عضو شده و با فعالیت در قرعه کشی های دوره ای شرکت کرده تا یکی از برندگان خوش شانس ما باشید**
Litecoin Miner - Mine and Earn free Litecoin.

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 16 بهمن 1389
مهر- نتایج بررسیهای یک موسسه تحلیلگر بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات نشان می دهد که در سال 2010 "آندروئید" گوگل پرفروش ترین سیستم عامل موبایل در بازار تلفنهای همراه هوشمند بوده است.


موسسه تحقیقاتی "کاتالایز" در گزارش مربوط به سه ماهه چهارم سال 2010 نشان داد که در سال گذشته برای اولین بار سیستم عامل "سیمبیان" که در یک دهه گذشته پراستفاده ترین سیستم عامل موبایل در دنیا بود جایگاه خود را به "آندروئید" گوگل واگذار کرد و خود در سکوی دوم قرار گرفت.
نتایج این بررسیها حاکی از آن است که در سال گذشته 102.2 میلیون تلفن همراه هوشمند با یک افزایش 88.6 درصدی نسبت به سال 2009 به فروش رفت که 32.9 درصد از این تعداد، تلفنهای همراه هوشمند برپایه "آندروئید" بودند.
بنابراین در شرایطی که آندروئید با در اختیار داشتن تنها 8.7 درصد از بازار تلفنهای همراه هوشمند در سال 2009 به فتح 32.9 درصد از این بازار در سال 2010 رسید، سیستم عامل سیمبیان از 44.4 درصد سال 2009 به 30.6 درصد سقوط کرد.
سیستم عامل "آی- فن" اپل با در اختیار گرفتن 16.2 درصد از این بازار در رتبه سوم و سیستم عامل "بلک بری" با 14.4 درصد در سکوی چهارم این طبقه بندی قرار گرفت. در سال 2009 سیستم عامل بلک بری بر 20 درصد از بازار تسلط داشت.
ویندوز فن موبایل نیز با 3.1 درصد در سکوی آخر رده بندی موسسه "کاتالایز" ایستاد در حالی که رقم این سیستم عامل در سال 2009 برابر با 7.2 درصد بود.

براساس گزارش زئوس نیوز، موفقیت آندروئید در بازار تلفنهای همراه هوشمند تحت تاثیر فاکتورهای متعددی قرار دارد.
در حقیقت ماهیت منابع باز این سیستم عامل موجب شده است که تعداد زیادی از تولیدکنندگان تلفنهای همراه از آن استفاده کنند.
این درحالی است که سیستم عاملهای سیمبیان، آی- فن، ویندوز موبایل و بلک بری از این امتیاز برخوردار نیستند.
به خاطر وجود سیستم عامل آندروئید، شرکتهای "ال. جی"، سامسونگ، ایسر و "اچ. تی. سی" در مدت یکسال به ترتیب 4 هزار و 127 درصد، هزار و 474 درصدی ، 709 درصدو 371 درصد رشد به ثبت رساندند و در حال حاضر "اچ. تی. سی" و سامسونگ تقریبا 45 درصد از فروش تلفنهای همراه "آندروئید" را در اختیار دارند.طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: خبر جدید، news، آندروئید، موبایل، گوگل، بهترین ها، فناوری اطلاعات، تلفن های هوشمند، سیستم عامل موبایل،
ارسال توسط Admin
آخرین مطالب
فروشگاه
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تبلیغات متنی
فروشگاه

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس