تبلیغات
دانلودستان - کشف دو هــزار اثر باستانی عربستان با استفاده از برنامه گوگل‌ارث
دانلودستان
دانلود رایگان نرم افزار، فیلم، بازی، ترفند، اس ام اس

یک باستان‌شناس استرالیایی بدون اینکه حتی پا به خاک عربستان سعودی بگذارد با استفاده از برنامه گوگل ارث موفق به کشف ۲ هزار اثر باستانی مهم کشف نشده در این کشور شد.


دیوید کندی پروفسور تاریخ کهن در دانشگاه غرب استرالیا با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای برنامه گوگل‌ارث موفق به شناسایی و علامت‌گذاری ۱۹۷۷ سایت بالقوه باستانی از جمله ۱۰۸۲ مقبره سنگی باستانی شده است.

دکتر کندی در این خصوص با اعلام اینکه من هرگز عربستان سعودی را به چشم خود ندیده‌ام تاکید کرد عربستان کشوری نیست که بتوان به راحتی برای این گونه کارها به آنجا رفت.


NOKIA2010

وی در گفتگو با نیوساینس اعلام کرده است که وی برای تایید واقعی بودن این تصاویر از یکی از دوستان خود در بریتانیا که در کار عکاسی از امکان است، بهره برده است


archaeological-sites-in-Saudi-Arabia

استفاده از تصاویر هوایی و ماهواره‌ای برای کشف اماکن باستانی، پیش از این برای کشف آثار باستانی متعلق به عصر آهن و دوره امپراطوری روم در بریتانیا و همچنین خطوط نازکا در صحرای نازکا در پرو و آثار باستانی موسوم به تولوم در مکزیک بکار رفته است .

دیلی‌تلگراف در گزارش خود آورده است که تاکنون باستان‌شناسان کمی اجازه یافته‌اند در عربستان به این گونه فعالیت‌ها بپردازند و این کشور مقررات سختی را برای این گونه فعالیت‌ها در نظر گرفته است. تندروهای مذهبی در عربستان سعودی بر این باورند که کشف و توجه به این گونه آثا باستانی مرتبط به تاریخ قبل از اسلام در دراز مدت سبب تضعیف دین خواهد شد.

در سال ۱۹۹۴ شورای مذهبی عربستان سعودی در گزارشی با ادعای حفظ آثار باستانی، توجه به این آثار را منجر به شرک و بت پرستی دانسته و سزای متخلفان را بنا بر قوانین پادشاهی عربستان مرگ تعیین کرده است.

در سال‌های اخیر حاکمان عربستان سعودی به برخی باستان‌شناسان اجازه کندوکاو و بررسی بعضی محوطه‌های باستانی از جمله خرابه‌های جذاب این کشور را داده‌اند اما محوطه‌های باستانی کمتر شناخته شده موسوم به میدان صالح که مشخص شده با ۲۰۰۰ شهر کهن در جنوب تمدن قدرتمند انباطیان واقع بوده، همچنان از دسترس محدود مانده و در اکثر موارد درخواست دسترسی به آنها به شدت محدود شده است.


طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: خبر جدید، اثر باستانی، گوگل ارث، عربستان، باستان شناس استرالیایی، مقبره سنگی، کشف جدید، ماهواره،
ارسال توسط Admin
آخرین مطالب
فروشگاه
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تبلیغات متنی
فروشگاه

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس