تبلیغات
دانلودستان - چگونه هكرها را ناامید كنیم
دانلودستان
دانلود رایگان نرم افزار، فیلم، بازی، ترفند، اس ام اس ، لبخند ^_^
برای کسب درآمد از اینترنت و عضویت ویژه در وبلاگ بر روی بنر های زیر کلیک کنید **حتما از لینک های زیر عضو شده و با فعالیت در قرعه کشی های دوره ای شرکت کرده تا یکی از برندگان خوش شانس ما باشید**
Litecoin Miner - Mine and Earn free Litecoin.

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 22 بهمن 1389
انتخاب یك كلمه عبور خوب و قوی چقدر مشكل است؟ بیش‌تر مردم اعتقاد دارند كه انتخاب یك كلمه عبور خوب ساده است. اما در حقیقت اغلب مردم معمولا كلمات عبور ضعیفی انتخاب می‌كنند.به گزارش خبرنگار سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، انتخاب یك كلمه عبور مناسب در حقیقت مصالحه ای بین انتخاب چیزی است كه به سختی حدس زده می‌شود و چیزی كه به راحتی به خاطر سپرده می‌شود. برای مثال ممكن است @G7x.m^l یك كلمه عبور خوب باشد، در حالی كه هیچكس نمی‌تواند آن را به راحتی به خاطر بسپارد. برعكس، به خاطر سپردن نام شما برای شما كار بسیار بسیار ساده‌ای است و در مقابل حدس زدن آن نیز برای هكرها كار ساده‌ای خواهد بود.

برخی قوانین ساده و اولیه

یك كلمه عبور حداقل باید از 8 كاراكتر تشكیل شده باشد و سعی كنید برخی علائم نگارشی یا ارقام را در كلمه عبور خود وارد كنید.

بهتر است كلمه عبور شما از تركیبی از حروف بزرگ و كوچك الفبا تشكیل شده باشد و یك عبارت یا تركیبی از كلمات را انتخاب كنید تا به خاطر سپردن كلمه عبور كار ساده‌تری گردد.

كلمه‌ای كه در یك دیكشنری از جمله دیكشنریهای زبانهای دیگر وجود داشته باشد را انتخاب نكنید؛ حروفی را كه روی صفحه كلید پشت سر هم قرار دارند مانند qwertyui انتخاب نكنید و هیچ كاراكتری را بیش از یكبار به‌صورت پشت سر هم تكرار نكنید.

فقط از علائم نگارشی یا ارقام یا حروف الفبا استفاده نكنید بلكه تركیبی از آنها را بكار ببرید و كلماتی كه به سادگی قابل حدس زدن هستند انتخاب نكنید.

شكستن كلمات عبور

ایده‌ای كه پشت شكستن كلمات عبور وجود دارد بر اساس این گزارش كه مركز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌یی(ماهر) گرفته شده، بی‌نهایت ساده و از این قرار است كه یك فهرست بزرگ از كلمات انتخاب می‌شود؛ هر كلمه رمز شده و سپس چك می‌شود كه آیا كلمه رمز شده با كلمه عبور كاربر همخوانی دارد یا خیر.

این فهرست كلمات معمولا با استفاده از دیكشنریهای زبان انگلیسی و سایر زبان‌ها، اسامی معمول، اسامی حیوانات، شخصیت‌های تلویزیونی و سینمایی، حروف پشت سر هم روی صفحه كلید و اصطلاحات بدست می‌آید. برای اینكه فرد هكر بتواند كلماتی را كه درون فهرست كلماتش وجود ندارد و ممكن است كاربر انتخاب كرده باشد به دست آورد، یك مجموعه بزرگ از قوانین ساده را به هر یك از كلمات داخل فهرست اعمال كرده و چك می‌كند كه آیا كلمه به دست آمده همان كلمه عبور كاربر است یا خیر.

این قوانین شامل افزودن ارقام یا علایم نگارشی به ابتدا یا انتهای كلمات، معكوس كردن كلمات، تبدیل كلمات به حروف بزرگ، جایگزین كردن حروف با ارقام یا حروف مشابه دیگر و... است. از آنجا كه رایانه‌ها سریع هستند، اعمال این قوانین و رمز كردن نتیجه زمان زیادی مصرف نمی‌كند و حدس‌های زیادی در زمان كوتاهی قابل انجام است.

به‌علاوه یك پایگاه داده برروی یك CD كه تمامی كلمات یك دیكشنری بزرگ را به همراه بسیاری از قوانینی كه این كلمات را رمز می‌كند داراست، عملیات پیدا كردن كلمه عبور را به یك جست‌وجوی ساده در یك پایگاه داده تبدیل می‌كند.

كلمات عبوری كه به ندرت استفاده می‌شوند

فقط یك حالت وجود دارد كه نوشتن كلمه عبور ایده خوبی است و آن زمانی است كه زیاد از آن كلمه عبور استفاده نمی‌كنید. برای مثال كلمه عبور اصلی یك سرور معمولا هر روز مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. در چنین شرایطی بهتر است كلمه عبوری طولانی و پیچیده انتخاب كنید كه به خاطر سپردن آن بسیار سخت باشد، سپس آن را یادداشت كرده و در محل امنی نگه‌داری كنید.

زمانی كه نیاز باشد از كلمه عبور استفاده كنید آن را از محل خود خارج كرده و پس از وارد كردن كلمه عبور نیز دوباره آن را در محل امن خود قرار دهید. این كلمه عبور نیز باید هر از گاهی تغییر كند. البته قطعا شرایط فرق می‌كند.

اگر شما فكر می‌كنید كه امكان دارد كلمات عبور خود را فراموش كنید، شاید بهتر باشد كه از كلمه عبور پیچیده‌ای استفاده كرده و آن را یادداشت كنید. فقط به خاطر داشته باشید كه اگر كسی به یادداشت شما دسترسی پیدا كند در اینصورت به سادگی می‌تواند وارد سیستم شود.

هیچ یادداشت حاوی كلمه عبوری نباید نزدیك رایانه شما و یا نزدیك جایی كه اطلاعات شخصی شما نگه‌داری شود. آن را در جایی امن نگهداری كنید. یك كشوی قفل شده بسیار بهتر از كیف پول شماست.

مثال‌هایی از كلمات عبور خوب

یك كلمه عبور خوب چگونه ساخته می‌شود؟ سعی كنید دو یا چند كلمه را با هم تركیب كنید یا حروف اول (یا دوم یا آخر) كلمات یك عبارت را كنار هم قرار داده و كلمه جدیدی بسازید. سپس در قسمت‌های مختلف كلمه بدست آمده از حروف بزرگ، ارقام و علائم نگارشی استفاده كنید. علاوه بر این‌ها می‌توانید كاراكترهای كنترلی را نیز اضافه كنید.


راهنمای جامع تحصیل در كشور های آمریكا، كانادا ، اروپا و آسیا (2011)
طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: خبر جدید، news، هکر، کلمه عبور، password، امنیت،
ارسال توسط Admin
آخرین مطالب
فروشگاه
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تبلیغات متنی
فروشگاه

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس