تبلیغات
دانلودستان - تبدیل اینترنت به مرکز کنترل بحران در فاجعه اخیر ژاپن +تصویر حوادث
دانلودستان
دانلود رایگان نرم افزار، فیلم، بازی، ترفند، اس ام اس ، لبخند ^_^
برای کسب درآمد از اینترنت و عضویت ویژه در وبلاگ بر روی بنر های زیر کلیک کنید **حتما از لینک های زیر عضو شده و با فعالیت در قرعه کشی های دوره ای شرکت کرده تا یکی از برندگان خوش شانس ما باشید**
Litecoin Miner - Mine and Earn free Litecoin. Ethereum Miner - Mine and Earn free Ethereum.

شبکه اینترنت ژاپن پس از وقوع سونامی عظیم در سواحل این کشور نه تنها از کار نیفتاد، بلکه به مرکز بحرانی کلیدی برای اطلاع رسانی، کمک رسانی و پشتیبانی از بازمانده ها و مجروحان حادثه تبدیل شد.

تبدیل اینترنت به مرکز کنترل بحران در فاجعه اخیر ژاپن

با وجود خسارات مهلکی که زمین لرزه ۸.۹ ریشتری به بیشتر بخش‌های صنعتی و تجاری ژاپن وارد کرده است، این کشور توانسته اینترنت، یکی از کلیدی‌ترین زیرساختارهای ارتباطاتی خود را حفظ کند و حتی با وقوع سونامی چنان بزرگ، آن را از آسیب دیدگی و تخریب به دور نگه دارد.

این در حالی جالب توجه خواهد بود که به کشورهایی در جهان توجه شود که با وقوع توفانی کوچک و یا ناآرامی به سرعت اتصال خود را با بقیه جهان از دست داده و دسترسی آنها به اینترنت قطع می‌شود.

در شرایط بحران، اینترنت برای افرادی که در جستجوی اطلاعاتی خاص بوده و به دنبال راه‌کاری برای بیرون آمدن از بحران می‌گردند، ابزاری کلیدی به شمار می‌رود و وقوع سونامی عظیم در ژاپن بار دیگر نشان داد که این ابزار چگونه می تواند در شرایط بحرانی کارساز باشد.

Quake-hit Japan struggles with dual crises

اینترنت به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند در برابر یک جنگ هسته‌ای نیز مقاومت کند، اما فاجعه ژاپن ثابت کرد میزان مقاومت این ابزار در برابر رویدادهای طبیعی نیز به همان اندازه بالا است.

در پی برخورد امواج عظیمی که در پی زمین لرزه ۸.۹ ریشتری به وجود آمد، با سواحل ژاپن، تصاویر این سونامی با سرعتی بالا سرتاسر شبکه اینترنت را پر کرد. در پی این تصاویر، عکس‌ها و فیلم‌های ویدیویی یکی پس از دیگری بر روی اینترنت قرار می‌گرفتند تا جهان از آنچه در ژاپن در حال وقوع است، آگاهی بیابد.

یک روز پس از وقوع سونامی در حدود پنج میلیون نفر با مراجعه به وب‌سایت یوتیوب تصاویر تدوین نشده و خام وقوع سونامی را مشاهده کردند. صدها نفر درباره این تصاویر دردناک نظرات خود را به ثبت رسانده و تصاویر را در میان وب سایت‌های اجتماعی جهانی و محلی به اشتراک گذاشتند.

Viral videos capture devastation in Japan

از سویی دیگر اینترنت با در اختیار داشتن ابزارهایی مانند PersonFinder گوگل که به هزاران نفر در یافتن موقعیت عزیزانشان کمک کرد و توصیه‌هایی را برای کمک به حفظ بازمانده ها در اختیار کاربرانش قرار داد، به مرکز مجازی بحران تبدیل شد.

تا روز یکشنبه یعنی دو روز پس از وقوع سونامی بیش از ۸۱ هزار نفر بر روی نرم افزار گوگل برای یافتن موقعیت یا سلامت عزیزان خود پیغام گذاشته‌اند و این وب سایت هر چند دقیقه یک بار به زبان‌های انگلیسی و ژاپنی به روز رسانی می‌شود. جستجوی اتفاقی نام خانوادگی رایج "ساتو" در این وب‌سایت صدها نتیجه در پی دارد که بسیاری از آنها در "سندای" زندگی می‌کرده‌اند.

From space, images of a devastated land


وب سایت توئیتر نیز هر چند ثانیه یکبار به واسطه پیام‌هایی درباره سلامت افراد، تسلیت و یا پیام‌های امدادرسانی، به روز رسانی می‌شود. این وب سایت برنامه‌ای برای اهدای پول به بازماندگان ژاپنی راه اندازی کرده است تا افراد با اهدای آنلاین پول به صلیب سرخ در روند کمک به بازماندگان این فاجعه طبیعی نقشی داشته باشند.

افراد مشهور و محبوب مانند هنرپیشه ها و هنرمندان بین المللی نیز در این فعالیت‌های اینترنتی حضور داشته و با ارسال پیام‌های مختلف از طرفداران خود می‌خواهند برای ژاپن دعا کرده و با اهدای پول به آسیب دیدگان این کشور کمک کنند.

طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: زلزله ژاپن، سونامی ژاپن، حوادث ژاپن، حادثه، زلزله شدید، عکس زلزله، تصویر سایت یاهو، فاجعه اخیر ژاپن، اینترنت و زلزله ژاپن، یاهو، yahoo، Japan، earthquake، دانلودستان،
ارسال توسط Admin
آخرین مطالب
فروشگاه
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تبلیغات متنی
فروشگاه

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس